Автор рецепту: Олексій Троян
Бренд-шеф Weber в Україні.

Назва стейку Стріплойн приховує у собі свою суть – strip-loin перекладається з англійської як філейна смуга. Стейк вирізують із тонкого філейного краю яловичини, утворюючи прямокутник із витягнутим поперечним перерізом. Волокна в Стриплойні більші і ніжніші, а ось мармуровість не така висока, як, наприклад, у Рибаї. По периметру Стріплойн оточує товста смужка жиру. Якщо відрізати цей жир, то вийде стейк Нью-Йорк – один із найпопулярніших стейків у США. Гурмани цінують Стріплойн за яскравий смак яловичини, який так подобається чоловікам.
Готуємо стейк методом «Холодних ґрат». Придумав цей метод Девід Періш, один із засновників BBQ культури.

Нам знадобиться:

  • Щипці
  • Рукавички
  • Термометр
  • Щепа
  • Брикетне вугілля
  • Вугільний гриль Weber
  • Сіль перець

Ретельно просушуємо стейк.

 

За одну годину до початку приготування дістаємо стейк з холодильника. Після чого ретельно просушуємо стейк рушником. Потім посоліть. М'ясо вкрите сіллю через 15 хвилин набуває яскраво-червоного кольору.

Розпалюємо вугілля

Налаштовуємо гриль у режим 70/30 – це 70 умовно холодної зони, а 30 прямий жар

 

Конфігурація вугілля 70/30. На жар кидаємо три жмені тріски для копчення.

Режим "прямий" / "не прямий"

На холодну зону решітки викладаємо стейки та готуємо під кришкою приблизно 15 хвилин до внутрішньої температури самого стейка 30 С. Після цього знімаємо стейк разом із ґратами. Решітки даємо охолонути, а стейки ще раз ретельно просушуємо! Перчимо свіжомеленим перцем.

Ретельно ще раз просушуємо стейк

Додаємо свіжомелений перець

 

Конфігурація вугілля та сама 70/30. Стейки готуємо при відкритій кришці гриля на прямому жару (кришка нам більше не знадобиться).

Стейки готуємо по 30 секунд кожної сторони

Повертаємо охолоджену решку в гриль. Стейки укладаємо на прямий жар на 30 секунд, після чого крутимо решету в протилежний бік, а стейки перевертаємо та повертаємо на прямий жар! І таким методом крутимо решітку і перевертаємо стейк, допоки температура м'яса не досягне 50-52 градусів С. Після цього, даємо м'ясу відпочити 10 хвилин, поверх шматочок вершкового масла. Прожарювання вийде максимально рівномірним без переготовлених країв, а скоринка ідеальною.

Medium rare