Порцій: 10 

Підготовка: 15 хв 

Загальний час: 2 год 30 хв

Золотиста, хрустка й пухка — напрочуд простий хліб без замішування з нотками часнику, в'ялених томатів та прянощів. Ідеально підходить як самостійна страва або як доповнення до сирної тарілки чи соусів.

 

Інгредієнти:

  • 400 мл води, підігрітої до 37°C

  • 1 упаковка (25 г) сухих дріжджів

  • 1 ст. ложка цукру

  • 2 ч. ложки солі

  • 700 г пшеничного борошна

  • 150 мл оливкової олії (екстра вірджин)

  • 2 ст. ложки приправи для піци

 

Приправа для піци:

Суміш італійських трав, в’ялених томатів, часнику, чилі та інших ароматних спецій.

 

Приготування:

  1. У великій мисці змішайте теплу воду, дріжджі та цукор.

  2. Додайте половину борошна та всю сіль, перемішайте.

  3. Влийте 1  д.л оливкової олії та знову перемішайте.

  4. Поступово додавайте решту борошна до отримання м’якого, злегка липкого тіста.

  5. Перекладіть тісто у злегка змащену олією миску, накрийте плівкою й залиште при кімнатній температурі на 1 годину або доки тісто не збільшиться вдвічі. За бажанням, на цьому етапі тісто можна поставити в холодильник до 72 годин.

  6. Змастіть деко залишками олії. Викладіть тісто й акуратно розтягніть його пальцями, не випускаючи багато повітря.

  7. Розігрійте духовку до 200°C.

  8. Змастіть пальці олією та зробіть заглиблення по всій поверхні тіста. Накрийте й дайте піднятися ще 40 хвилин при кімнатній температурі.

  9. Полийте тісто олією та випікайте 25–30 хвилин до золотистої скоринки.

  10. Вийміть із духовки та одразу посипте приправою для піци.

  11. Дайте охолонути щонайменше 15 хвилин перед нарізанням або розриванням.

Смачного! Смакує як самостійно, так і з соусами — спробуйте з дип-соусом з ягняти або вершковим Aglio Olio.