Інгредієнти:
качине філе (зачищене) – 1 шт. (300 г)
полента (можна і кукурудзяна каша) – 100 г
вода – 300 г
олія оливкова – 20 г
сіль за смаком
гриби шиітаке свіжі – 30 г
цибуля-порей – 50 г
Інгредієнти для солоної карамелі:
вершки – 150 г
вода – 40 г
масло вершкове – 30 г
цукор – 150 г
сіль - 1 ч. л.
Приготування:
У сотейнику змішаємо воду та цукор для нашої карамелі та поставимо витоплюватись на малий вогонь. Цукор повинен повністю розчинитись.
Цукровий сироп, який у нас вийшов, має ще стояти на плиті, доки він не змінить свій світлий колір на бурштиновий.
Поки цукор топиться, ми ставимо ще один сотейник, у якому доводимо до кипіння вершки і топимо вершкове масло.
Після того, як наш сироп набув бурштинового кольору, вводимо наші гарячі вершки та вершкове масло. Все добре вимішуємо, додаємо сіль і прибираємо з плити.
Качку добре висушуємо паперовими рушниками, робимо надрізи на шкірі (важливо не зачіпати м'ясо) у вигляді ромбів і кладемо на гарячу сковорідку без олії шкірою вниз, на маленький вогонь.
Поки жир з качки витоплюється, беремо сотейник з подвійним дном, щоб полента не пригоріла, і кип'ятимо воду (я іноді додаю вершки, щоб каша була ніжніша).
Додаємо оливкову олію та сіль.
Окремо на сковорідці обсмажуємо порізані на 4 частини гриби шиітаке та цибулю-порей. Як тільки вода закипіла, ми засипаємо всю поленту і починаємо швидко і інтенсивно все змішувати.
Полента готова, коли вона відлипає від стін сотейника без проблем. Додаємо смажені шиітаке з цибулею і перемішуємо.
Коли у нас все готове і качиний жир витопився, а шкіра качки більше нагадує чіпс, можна присолити філе, поперчити та приступати до презентації.
На дно тарілки викладаємо поленту, зверху кладемо качку, поливаємо солоною карамеллю і за бажанням можна присипати фісташками.
Смачного!